Piosenka "W Niebie" do słów Bożeny Spryńskiej otwiera moją drugą płytę.

 

Płyta

"Dalej w Drodze"

 

17 lutego 2023 roku ukazała się moja druga płyta, którą zatytułowałem "Dalej w Drodze".

 

Zupełnie inna od pierwszej, pieczołowicie przygotowywana przez prawie 2 miesiące. Znajdziesz na niej zarówno gitarowe aranżacje, ale też dokładnie przygotowane partie smyczkowe, wokalne, instrumentalne.

 

Płyta składa się z 15 piosenek, łącznie 63 minuty poezji śpiewanej i piosenki autorskiej do wierszy Romy Rappe, Mariana Wójtowicza, Bożeny Spryńskiej, Marysi Romanów, Marcina Pustego, Janusza Śmigielskiego i Danuty Bartoszuk. Jest energetycznie ale też nastrojowo, bardzo zróżnicowanie.

 

Zdjęcia na połoninach wykonała Inka Wieczeńska, a okładkę artystycznie zaprojektowała Agata Musiał ze studia Logotyp w Lesku.. Cały materiał powstał w moim studiu nagraniowym w Domu Kowala, a nad całością czuwał Tomek Motyka, który wykonał również cały mastering płyty.

 

W nagraniach płyty wzięli udział :

 

  • Grzegorz "Kowal" Michalik - autor muzyki, gitara akustyczna, wokal, tamburyn, shaker, chórki
  • Waldek Moskal - gitara elektryczna, utwór nr 5
  • Daniel Kubecki - autor muzyki "Nadzy", wokal towarzyszący, utwór nr 7
  • Zbyszek Marczyk - harmonijka - utwór nr 7
  • Andrzej Zając - harmonijka - utwór nr 4, 8, 10, 15
  • Tomek Motyka - aranżacja instrumentalna utworów 3, 12, ksylofony - utwory 1, 11

czyli jak zostałem bieszczadzkim grajkiem

Jeśli chcesz zamówić moją płytę - napisz do nas korzystając z tego formularza poniżej

Podaj proszę tytuł płyty, którą chciałbyś otrzymać.

dom kowala agroturystyka w bieszczadach

Dom Kowala

Agroturystyka w Bieszczadach

 

Ela i Grzegorz

 

Jankowce 139

38-600 Lesko

Kontakt:

 

 +48 501 793 765, 501793764

 

 agroturystyka@domkowala.pl

Agroturystyka Dom Kowala w Bieszczadach - filmy na kanale youtube
Agroturystyka Dom Kowala w Bieszczadach - nasz FanPage na Facebook

Muzyka

okładka płyta "Jestem tu" Grzegorz Kowal Michalik

Grzegorz "Kowal" Michalik

Płyta

"Sny o Bieszczadzie"

Wiosną 2023 roku rozpocząłem współpracę z Jurkiem Krupą, bieszczadzkim pieśniarzem i muzykiem, znakomitym akordeonistą i autorem wielu aranżacji ludowych pieśni bojkowskich. Owocem tej współpracy była najpierw wiosenna trasa koncertowa, potem wiele koncertów, między innymi podczas Dnia Bieszczadzkiego "Natchnieni Bieszczadem" w Przemyślu oraz szeregu wspólnych koncertów w najbardziej kultowych miejscach w Bieszczadach. Powstały zupełnie nowe aranżacje nie tylko ludowych pieśni bojkowskich Jurka, ale też moich piosenek autorskich z obu płyt oraz piosenek autorskich Jurka Krupy, na gitarę, akordeon i dwa męskie głosy.

W grudniu 2023 roku rozpoczęliśmy wraz z Jurkiem Krupą nagrania do wspólnej płyty, na której znajdą się nie tylko ludowe pieśni bojkowskie Jurka, ale też kilka moich piosenek autorskich, piosenek autorskich Jurka oraz piosenek napisanych przez Przemka "Chmiela" Chmielewskiego do wierszy Mirosława Welza, łącznie 21 piosenek na gitarę, akordeon i dwa głosy.

 

Płyta "Sny O Bieszczadzie to 21 piosenek - blisko 73 minuty muzyki bardzo zróżnicowanej. Są tu piosenki Przemka Chmiela Chmielewskiego, są ludowe pieśni bojkowskie, są też piosenki napisane specjalnie dla potrzeb tej płyty, są moje piosenki autorskie do wierszy Bożeny Spryńskiej, Marzeny Marczyk, Marcina Pustego, Janusza Śmigielskiego, Marysi Romanów. Jest wśród nich piękna pieśń ku pamięci Chmiela, którą Jurek Krupa napisał do wiersza Danuty Bartoszuk.

 

To wszystko opakowane jest gitarą, akordeonem, wokalem na dwa męskie głosy.

 

W nagraniach płyty udział wzięli :

 

Grzegorz "Kowal" Michalik - gitara, wokal, tamburyn

Jurek Krupa - akordeon, wokal

mix i mastering : Tomek Motyka

okładka : Agata Podkalicka studio Logotyp Lesko

zdjęcia : Lidia Tul-Chmielewska i Marek "Indiana Jons"

 


Grzegorz "Kowal" Michalik - dyskografia

 

czerwiec 2021 - album "Jestem tu"

 

luty 2023 - album "Dalej w Drodze"

 

kwiecień 2024 - album "Sny o Bieszczadzie"

w duecie z Jurkiem Krupą


 

Okładka drugiej płyty Grzegorza "Kowala" Michalika pt. "Dalej w Drodze"

Pamiętam to jak dziś.

Od czasu, kiedy wbiliśmy pierwszą łopatę w remont starego, rodzinnego wiejskiego domu w Bieszczadach minęło już ładnych parę lat. Kiedy zasiadłem z pierwszymi gośćmi przy ognisku i przyniosłem gitarę, to najpierw nieśmiało było, bo skąd miałem wiedzieć, czy ktoś może dzielić tą samą pasję do gór co my i tą pasję do piosenki turystycznej i poezji śpiewanej.... Pewnego dnia, marcowego wieczoru, siedziałem i sączyłem piwo w pewnej bieszczadzkiej knajpie. Na małej scenie siedział facet, i grał to co i mnie wychowało. Śpiewałem sobie pod nosem te "piosenki dla wojtka bellona" i te "cudne manowce"... W pewnej chwili facet mówi : " słuchajcie, siedzi tu taki jeden gość, on gra na gitarze, to ja sobie zrobię przerwę a on wam coś zagra"... Wstaje ze sceny i podaje mi gitarę. Zimny pot. Trzęsą mi się ręce. Piter dobrze to pamięta.

Tak się zaczęło. Tak zostałem bieszczadzkim grajkiem.

Wena przyszła nie wiadomo skąd. Tak sama z siebie przyszła. Chyba robiłem wówczas drzewo za domem i w chwili przerwy na kawę przeczytałem wiersz Małgosi Kurzyckiej. Zostawiłem siekierę i pobiegłem do domu, bo grało mi w głowie że hej. Tak powstała pierwsza piosenka, która doczekała się już wielu aranżacji, w tym aranżacji na dwie gitary i harmonijkę.

Twój e-mail:
nr telefonu
Imię
Nazwisko
adres wysłki
ilość egzemplarzy
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Dom Kowala, nasz dom, dom Grzegorza "Kowala" i Eli, to nie tylko miejsce prowadzone przez pasjonatów muzyki, piosenki autorskiej, bluesa, piosenki turystycznej czy poezji śpiewanej.

To coraz częściej miejsce niesamowitych muzycznych spotkań, gdzie część jest planowana i skrupulatnie przygotowywana ( jak cykliczna impreza pt. "Gitarą w Kowadło" ) a część odbywa się spontanicznie.

 

Zapraszamy Was na te spontaniczne spotkania, na te muzyczne posiedzenia w sali kominkowej albo przy ognisku.

 

Potem były kolejne wiersze, dlatego powstał pomysł nagrania płyty.

 

13 czerwca 2021 ukazał się dla Was owoc dwóch lat weny, która przychodziła niespodzianie, najczęściej nie wtedy kiedy powinna i kiedy trzeba. A to w ziemniakach, a to z psem na spacerze, a to w lesie piłę przekrzykując...

 

Płyta "Jestem tu"

 

to 47 minut poezji śpiewanej i piosenki autorskiej do wierszy Romy Rappe, Małgosi Kurzyckiej, Bożeny Spryńskiej, Justyny Sieradzkiej, Miry Zalewskiej, Marysi Romanów, które odważyłem się ubrać w muzykę, ale jest też wśród nich moja autorska piosenka, która jest dowodem na to, że umiem i potrafię grać też śmieszne i rubaszne piosenki....

 

Zdjęcia podczas sesji w zachodzącym słońcu wykonała Inka Wieczeńska, a okładkę artystycznie zaprojektowała Agata Podkalicka. Cały materiał wraz z masteringiem powstał w studio nagraniowym Piotr Łagodzic w Rzeszowie.

Gościnnie na płycie wystąpili też Romek Paś oraz Piotr Łagodzic.

Jedna z piosenek na płycie "Jestem tu" którą bardzo lubię, piosenka nosi tytuł " W drodze",

autorem tekstu jest Roma Rappe

muzyka : Grzegorz "Kowal" Michalik czyli ja....

autorem zdjęć w diaporamie jest Inka Wieczeńska

Jesienią 2021 roku w Konkursie Piosenki Festiwalu Bakcynalia w Lublinie otrzymałem wyróżnienie za wykonanie piosenki "W Drodze" oraz "Nadzieja". Podczas Festiwalu Strojne w Biel w Lublinie w lutym 2022 otrzymałem 2 miejsce w Konkursie Piosenki. Miałem przyjemność grać koncert otwarcia uroczystego wernisażu Galerii Synagoga w Lesku, prowadzić muzycznie uroczysty wernisaż fotografii Inki Wieczeńskiej w Cisnej, jak również prowadziłem wraz z oprawą muzyczną pokaz filmu "Śniła mi się połonina" w reżyserii Roberta Żurakowskiego. Regularnie uczestniczę w życiu kulturalnym Bieszczadów, podczas Festiwali Chmielowsko, Natchnieni Bieszczadem czy Bieszczadzki Grajek. Na codzień koncertuję w popularnych bieszczadzkich knajpach i schroniskach. Piosenka "W drodze" otwiera też płytę-składankę Kwitensencja Bieszczadów 2016-2022, wydaną przez Gazdę Bacówki Jaworzec.

Jeśli chcesz kupić moją płytę, to....

 

osobiście możesz ją nabyć w naszej agroturystyce tu w Bieszczadach, czyli Domu Kowala, w Jankowcach.

 

Płyta "Jestem tu" - aktualnie dostępna tylko w wersji elektronicznej - 30 zł

Płyta "Dalej w Drodze" - 40 zł

płyta "Sny o Bieszczadzie" - 50 zł

 

Przy składaniu zamówienia pamiętaj proszę o wpisaniu tytułu płyty

 


wysyłkowo - napisz do nas korzystając z formularza poniżej - wyślemy do ciebie meila z nr rachunku bankowego na który prosimy o dokonanie wpłaty

Wówczas do ceny płyty należy doliczyć koszt wysyłki 17 zł ( wysyłka poprzez paczkomat InPost )
 

Zawsze podczas koncertów i innych wydarzeń tu w Bieszczadach, w których biorę udział czynny lub nie-czynny...

Grzegorz Kowal Michalik

Wróć do strony głównej!