Bieszczady cały rok - wędrówki z gospodarzem pt. "Wędrówki z Kowalem"

 

Dzikie leśne ostępy ? Wycieczki do miejsc, do których nie prowadzą oznakowane szlaki ? Zdziczałe sady, zapadłe wsie, dzika przyroda, ślady zwierząt....

Gospodarz domu zawsze chętnie zabierze Was tam, gdzie nawet w szczycie sezonu nie spotkasz ludzi. Okraszone opowieściami z życia w Bieszczadzie, bogate w opowieści śniadania wczesnym rankiem gdzieś na leśnej polanie, mgielne wędrówki śladami akcji dawnych wsi, a może po prostu wędrówka Czarnym Działem przez pierwotny las bukowo-jodłowy.

 

Zawsze chętnie służmy radą przy organizacji wycieczek górskich nie tylko w Bieszczady Wysokie. Chętnie też pokażemy ci miejsca i szlaki, a także połoniny, na których nawet w sezonie nie ma zbyt wielu turystów. Opowiemy Wam o naszych pięknych Bieszczadach.

 

wycieczki górskie z gospodarzem domu kowala agroturystyka w bieszczadach
dom kowala agroturystyka w bieszczadach

Dom Kowala

Agroturystyka w Bieszczadach

 

Ela i Grzegorz

 

Jankowce 139

38-600 Lesko

Kontakt:

 

 +48 501 793 765, 501793764

 

 agroturystyka@domkowala.pl

Agroturystyka Dom Kowala w Bieszczadach - filmy na kanale youtube
Agroturystyka Dom Kowala w Bieszczadach - nasz FanPage na Facebook

Bieszczady cały rok - wycieczki z biurem Bieszczader

 

Wspólnie z Biurem Podróży Bieszczader organizujemy dla naszych gości całodniowe wycieczki - często autokarowo-wędrowne. Bardzo popularne wycieczki takie jak "Traperska Przygoda", "wodami rzeki San", "Bieszczady w pigułce" czy najnowsza "Kolej na gondolę" to niezwykle atrakcyjne wycieczki wraz z opieką przewodnika. Zawsze chętnie pomagamy w wyborze wycieczki.

wycieczki z biurem podróży bieszczader

Zima w Bieszczadach - kulig w Bieszczadach

 

Wspólnie z Biurem Podróży Bieszczader organizujemy dla naszych gości kulig, na saniach ciągniętych przez konie. Dojazd na miejsce kuligu jest połączony z krótką wycieczką krajoznawczą autokarem z przewodnikiem, który opowiada o miejscach, które mijamy, o Bieszczadach, o historii regionu. Kulig jest połączony z ogniskiem, na którym pieczemy kiełbaski, kosztujemy lokalnych trunków i grzańców.

Wieczorny powrót zawsze z pochodniami.

kulig w bieszczadach z pochodniami i ogniskiem

Wakacje w Bieszczadach - czarter jachtu nad Soliną

 

Chcesz popływać jachtem po jeziorze solińskim ? Na zaprzyjaźnionej kei w Polańczyku czekają na Naszych Gości jachty żaglowe i "motorowe" ( napędzane slinikiem elektrycznym bo Solina to strefa ciszy ). W przypadku sprzyjającej pogody pływanie jachtem rozpoczynamy nawet w weekend majowy i kończymy w połowie października. Możliwość czarteru jachtu na wyłączność, na całodzienną wyprawę wgłąb jeziora solińskiego.

rejsy jachtem na solinie, czarter jachtu na solinie

Bieszczady cały rok - zabawa na poligonie Wataha Paintball

 

W Jankowcach, niespełna 1 km od naszego domu znajduje się poligon paintballowy Wataha Paintball, na którym ojciec z synem lub grupa przyjaciół mogą się do woli wylatać po lesie z karabinem ... Poligon jest bardzo duży, świetnie przygotowany, z miejscem na ognisko, świetny do zrobienia wieczornej imprezy.

paintball w bieszczadach poligon paintballowy jankowce

Wakacje w Bieszczadach - warsztaty i pokazy pszczelarstwa

 

Pasieka APIBieszczady z której sami bierzemy miód. Gospodarstwa pszczelarskie stanowią nieodłączny atrybut agroturystyki w Bieszczadach. Ubrani w specjalne kombinezony będziecie mogli podglądać pszczelarza przy pracy, posłuchać pszczelarskich opowieści o tym, jak się robi miód i co o tym brzęczą pszczoły. To prawdziwy i jedyny jadalny Bieszczadzki Bursztyn. Pasieka znajduje się niespełna 1 km od naszego domu. A na miejscu przy pasiece czeka na Was też APIDomek - i to w nim posłuchacie o czym bzyczą pszczoły.

apiterapia, pokazy pszelarstwa, api domek, bieszczadzki miód

Atrakcje w Bieszczadach

atrakcje w bieszczadach z domem kowala

Atrakcje z Domem Kowala - Agroturystyka w Bieszczadach

 

Pobyt w gospodarstwie agroturystycznym Dom Kowala w Bieszczadach to nie tylko standardowe wakacje. Oprócz komfortowych noclegów z wyżywieniem to też nasza turystyczna pasja, którą chcemy Was zarazić. W Bieszczadach, zarówno tych wysokich jak i na przedgórzu, które zwane jest Górami Sanocko-Turczańskimi oraz Górami Słonnymi jest naprawdę pięknie i często dużo bardziej dziko, niż na terenie parku narodowego, gdzie w sezonie najpopularniejsze miejsca są naprawdę oblegane przez turystów. Brama Bieszczadów oraz okolica naszej agroturystyki to wciąż miejsca nieodkryte, szlaki, na których przez cały dzień można nie spotkać człowieka, dziewicza przyroda tuż na wyciągnięcie ręki i aktywne formy spędzania czasu.

 

Przygotowaliśmy dla Was, Naszych Gości, szereg atrakcji, w których zorganizowaniu pomagamy, a Nasi Goście zawsze otrzymują na pobyt zestaw map i wskazówki od nas, gospodarzy, co i gdzie warto zwiedzić, zobaczyć, dokąd pojechać. Często nasze porady w zakresie spędzania wolnego czasu poprzedzamy rozmowami z Naszymi Gośćmi, bo jest dla nas ważne, abyście zachowali przepiękne wspomnienia z pobytu w Bieszczadach.

 

Atrakcje, które organizujemy lub pomagamy w ramach pobytu w naszym gospodarstwie agroturystycznym które opisaliśmy poniżej, to zaledwie ułamek tego, jak możemy Ci pomóc w organizacji Twojego pobytu w naszym domu.

 

Bieszczady to też muzyka, płynąca z gitar i harmonijek, która towarzyszy nam i Naszym Gościom latem przy ognisku a zimą przy kominku.

Ferie zimowe w Bieszczadach - narty biegowe i skitouring

 

Wokół Jankowiec jest mnóstwo znakomitych leśnych ścieżek, zwanych stokówkami, które idealnie nadają się do rekreacyjnego uprawiania narciarstwa biegowego. Dla naszych gości przygotowaliśmy 12 kompletów nart biegowych z butami i kijami, a także opiekę gospodarza podczas wycieczek dłuższych i dalszych, jeśli będziecie tego potrzebować.

 

Dla amatorów białego szaleństwa - działają zimą świetne wyciągi :

  • LeskoSKI ( Weremień ) w odległości 4 km od naszego domu
  • BieszczadSki ( Wańkowa ) w odległości 10 km od naszego domu
  • Gromadzyń i Laworta ( Ustrzyki Dolne ) w odległości 17 km od naszego domu
ferie zimowe w bieszczadach

Wróć do strony głównej!

Wieczory muzyczne i spotkania z bieszczadzką piosenką

 

Latem przy ognisku a zimą przy kominku zapraszamy Was na wieczorne spotkania z piosenką na żywo - Gospodarz Domu Kowala. którego nie bez powodu zwą w Bieszczadach "Kowalem" zabierze Was w muzyczną podróż ze swoją gitarą, piosenkami Starego Dobrego Małżeństwa, Wolnej Grupy Bukowina, Wołosatkami, ale też muzyką Przemka "Chmiela" Chmielewskiego, czy też piosenką autorską gospodarza Domu Kowala, którego zwą "Kowalem" czy starymi piosenkami harcerskimi. Zapraszamy Was w podróż do przeszłości, do wspomnień i na nocne polaków rozmowy i na wieczorne spotkania z poezją śpiewaną. Ugościmy Was wysokoprądowym Bieszczadzkim Bursztynem i pstrągiem po bieszczadzku, bo to właśnie Bieszczady są. To tutaj dowiesz się, jak to się dzieje, że agroturystyka w Bieszczadach może tętnić muzyką.

atrakcje w bieszczadach wieczory muzyczne i domowe koncerty poezji śpiewanej

Atrakcje w Bieszczadach dla dzieci i nie tylko - warsztaty garncarskie

 

Pracownia BiesCzary, która znajduje się w Jankowcach zaledwie 500 metrów spacerkiem od naszego gospodarstwa agroturystycznego, organizuje przez cały rok warsztaty ceramiczne i garncarskie - to znakomita zabawa zwłaszcza dla dzieci, które mogą zakręcić kołem, zanurzyć rączki w glinie, ulepić garnuszek, słonika, niedźwiedzia czy co tam jeszcze. Warsztaty garncarskie to jedna z ulubionych atrakcji dla dzieci w Bieszczadach.

warsztaty garncarskie w bieszczadach

Bieszczady od wiosny do jesieni - wypożyczalnia rowerów MTB

 

Jeśli chcesz zwiedzać okolicę na rowerze, wybrać się szlakami rowerowymi wgłąb Bieszczadów w doliny dawnych wsi albo poszaleć po leśnych ścieżkach - możemy zorganizować dla Ciebie i Twojej rodziny rowery MTB, które zostaną dostarczone na życzenie do naszego domu. A ponieważ sami jesteśmy rowerowi, to chętnie podpowiemy Ci, które ścieżki poniewierają a które nie, których podjazdów i zjazdów unikać a które warto przejechać. Zawsze chętnie służymy mapami i radą.

wypożyczalnia rowerów w bieszczadach, wycieczki rowerowe w bieszczadach

Bieszczady cały rok - wycieczki samochodami terenowymi i typu offroad

 

Organizujemy wyprawy terenowe i wycieczki typu offroad samochodami terenowymi. Wyprawy często okraszone są ogniskiem nad brzegiem Sanu.

wyprawy samochodami offroad, wycieczki samochodami terenowymi

Najbliższa okolica Domu Kowala

 

Lesko, najbliższe miasto, znajduje się 4 km od naszego domu. W Lesku znajduje się całoroczny aquapark, zimą działa lodowisko a latem wypoczniesz też nad Sanem na wygodnej trawiastej plaży. W zimie funkcjonują też wyciągi narciarskie : LeskoSki ( Weremień ) 4 km, BieszczadSki ( Wańkowa ) 10 km, Laworta i Gromadzyń ( Ustrzyki Dolne ) 17 km. Sporo jest też do zwiedzania - Galeria Synagoga w Lesku, formacja skalna Kamień Leski, wzgórze widokowe Baszta, szybowisko Kamionka w Bezmiechowej, ruiny zamku Sobień, ruiny klasztoru Karmelitów Bosych. Do zapory w Solinie ( kolej gondolowa nad zaporą ) mamy 15 km, a do Polańczyka 17 km. Polecamy spacer do źródełek mineralnych z tężnią solną i na wzgórze widokowe Baszta

A jeśli marzy ci się las, wystarczy wyjść z naszego domu. Las pasma Czarny Dział zaprasza dzikością, pięknym lasem bukowo-jodłowym, a dla wytrwałych i odważnych widokami na Smerek z łąk w partiach szczytowych a w potokowych jarach żeremia bobrów.

okolica domu kowala w bieszczadach

Wakacje w Bieszczadach - loty motoparalotnią

 

Na Postołowiu, tuż przed samym Leskiem znajduje się małe lotnisko,

z którego wykonujemy loty widokowe. Lecisz zawsze jako pasażer, z pilotem, loty trwają od 15 minut do 1 godziny, chociaż bywają dłuższe. Latamy nad Leskiem, nad Soliną, najpiękniej jest oczywiście o zachodzie słońca.