dom kowala agroturystyka w bieszczadach

Dom Kowala

Agroturystyka w Bieszczadach

 

Ela i Grzegorz

 

Jankowce 139

38-600 Lesko

Kontakt:

 

 +48 501 793 765, 501793764

 

 agroturystyka@domkowala.pl

Agroturystyka Dom Kowala w Bieszczadach - filmy na kanale youtube
Agroturystyka Dom Kowala w Bieszczadach - nasz FanPage na Facebook

O nas

bieszczadzki grajek i bard gospodarz domu kowala agroturystyka w bieszczadach
Dom kowala agroturystyka w bieszczadach - gospodarze gospodarstwa agroturystycznego - Ela i Grzegorz

Witaj w Domu Kowala

 

Stworzyliśmy to miejsce dla Ciebie, który zmęczony zgiełkiem i wyścigiem szukasz Bieszczadów nie tych z folderów, nie tych z deptaków, ale tych prawdziwych, które pochodzą od ludzi tu mieszkających i z ludźmi są nierozerwalnie związane.

 

To my, dla marzeń rzuciliśmy wszystko i wyjechaliśmy w Bieszczady, ale tak naprawdę, i z sercem tworzymy to miejsce tak, abyś dla naszej atmosfery nas odwiedził, a my pokażemy Ci tylko, jak ważne są dla nas Twoje wspomnienia.

To my : ona, trochę stąd, rodowita bieszczaderka, po wielu latach na obczyźnie za chlebem, tu wróciła, żeby spełniać swoje i twoje marzenia. On, zakochany w niej i w tych górach, w dźwiękach tych gór i przestrzeniach połonin , i muzyce, która tutaj się rodzi, na szlakach i w cieniu buków pachnących - rzucił wszystko i przyjechał właśnie w Bieszczady.

 

Muzyka, poezja śpiewana, piosenka autorska i piosenka turystyczna to nieodłączna część naszego życia i pasji, którą zawsze chętnie się z wami podzielimy, bo tu znajdziesz strefę dobrej, muzycznej, bieszczadzkiej energii.

 

gospodarze domu kowala w bieszczadach

Dom Kowala Agroturystyka w Bieszczadach

 

Dom Kowala znajduje się we wsi Jankowce, w Bramie Bieszczadów, w okolicy Leska ( 4 km ), stąd blisko na Solinę, do Polańczyka i w Bieszczady Wysokie.

Jankowce i Lesko jest nazywane Bramą Bieszczadów - to tutaj rozpoczyna się i kończy droga nazywana Wielką Obwodnicą Bieszczadzką.

Wieś Jankowce to też niepowtarzalny urok Gór Sanocko-Turczańskich i Gór Słonnych, które przyciągają swoją dzikością i pierwotnym bukowym lasem bieszczadzkim. To, co nas wyróżnia, to święty spokój i wyjątkowa wiejska atmosfera, której nie znajdziesz w szczycie sezonu w miejscowościach najbardziej obleganych przez turystów. To właśnie tutaj zaczynają się Bieszczady. Agroturystyka Dom Kowala to miejsce dla ludzi ceniących spokój, muzykę w bieszczadzkim klimacie, dobre jedzenie, a kiedy powędrujesz po okolicznych lasach, czy też wybierzesz się na wędrówkę w pasmo Czarnego Działu górujące nad Jankowcami, albo w drugą stronę, w stronę Kamienia Leskiego, z pewnością nie spotkasz turystów, za to uderzy cię cisza zwykłej bieszczadzkiej wsi, w której życie toczy się swoim rytmem.

Dom w którym mieszka bieszczadzka piosenka

 

Agroturystyka Dom Kowala to obiekt, który powstał w 2017 roku z kapitalnego remontu starego domu z bala, stodoły i całkowicie nowego budynku, którym połączyliśmy stodołę z domem.

Jesteśmy obiektem całorocznym.

Dysponujemy 5 pokojami : 2 apartamenty dwupoziomowe dwupokojowe 4 osobowe, jeden pokój 2 osobowy, dwa pokoje 2-3 osobowe.

Bardzo cenimy komfortowe warunki, dlatego wszystkie pokoje zostały wykończone i urządzone tak, jakbyśmy sami mieli w nich zamieszkać.

Wszystkie pokoje oczywiście posiadają łazienki.

A ponieważ to kameralne gospodarstwo agroturystyczne, możesz zamówić wyżywienie - śniadanie lub obiadokolację na cały pobyt. Sami gotujemy.

Oprócz tego do dyspozycji gości w pełni wyposażona kuchnia, jadalnia i sala kominkowa oraz całoroczna weranda, zimą oszklona i ogrzewana kominkiem.

Zajmujemy się też organizacją czasu wolnego naszych gości - wycieczki, atrakcje - warsztaty ceramiki i garncarstwa, pokazy pszczelarstwa, wycieczki samochodami terenowymi, rowery, kajaki i pontony, paintball, loty motoparalotnią, poduszkowiec, czartery jachtów, nauka jazy konnej i rajdy konne, warsztaty i wycieczki przyrodnicze oraz nasza autorska wycieczka po okolicy pt. "Wędrówka Włóczykija".

To właśnie w naszym domu możesz doświadczyć muzyki spod znaku "Bieszczady, poezja & blues". Gospodarz Domu Kowala - Grzegorz "Kowal" Michalik to znany w Bieszczadach muzyk i bard, który dla Was zawsze ma pieśni zacne, przy ognisku i przy kominku brzmi poezja śpiewana i piosenka autorska gospodarza, która powstaje właśnie tu, w Bieszczadach.

Wróć do strony głównej!