Dom Kowala

agroturystyka w Bieszczadach

kontakt z nami

38-600 Lesko

Jankowce 139

 

tel. 501 793 765, 501 793 764

e-mail : agroturystyka@domkowala.pl

Na Postołowiu, tuż przed samym Leskiem znajduje się małe lotnisko,

z którego wykonujemy loty widokowe. Lecisz zawsze jako pasażer, z pilotem, loty trwają od 15 minut do 1 godziny, chociaż bywają dłuższe. Latamy nad Leskiem, nad Soliną, najpiękniej jest oczywiście o zachodzie słońca.

Wakacje w Bieszczadach -

loty motoparalotnią

loty motoparalotnią w bieszczadach

Wspólnie z Biurem Podróży Bieszczader organizujemy dla naszych gości całodniowe wycieczki - często autokarowo-wędrowne. Bardzo popularne wycieczki takie jak "Traperska Przygoda", "wodami rzeki San", "Bieszczady w pigułce" czy najnowsza "Kolej na gondolę" to niezwykle atrakcyjne wycieczki wraz z opieką przewodnika. Zawsze chętnie pomagamy w wyborze wycieczki.

Bieszczady cały rok - biuro podróży Bieszczader

Bieszczadzkie Atrakcje z Domem Kowala

 

Pobyt w Agroturystyce Dom Kowala to nie tylko standardowe wakacje. To też nasza turystyczna pasja, którą chcemy Was zarazić. W Bieszczadach, zarówno tych wysokich jak i na przedgórzu, które zwane jest Górami Sanocko-Turczańskimi oraz Górami Słonnymi jest naprawdę pięknie i często dużo bardziej dziko, niż na terenie parku narodowego, gdzie w sezonie najpopularniejsze miejsca są naprawdę oblegane przez turystów. Brama Bieszczadów to wciąż miejsca nieodkryte, szlaki, na których przez cały dzień można nie spotkać człowieka, dziewicza przyroda tuż na wyciągnięcie ręki i aktywne formy spędzania czasu.

 

Przygotowaliśmy dla Was, Naszych Gości, szereg atrakcji, w których zorganizowaniu pomagamy, a Nasi Goście zawsze otrzymują na pobyt zestaw map i wskazówki od nas, gospodarzy, co i gdzie warto zwiedzić, zobaczyć, dokąd pojechać. Często nasze porady w zakresie spędzania wolnego czasu poprzedzamy rozmowami z Naszymi Gośćmi, bo jest dla nas ważne, abyście zachowali przepiękne wspomnienia z pobytu w Bieszczadach.

 

Atrakcje, które opisaliśmy poniżej, to zaledwie ułamek tego, jak możemy Ci pomóc w organizacji Twojego pobytu w naszym domu.

 

Bieszczady to też muzyka, płynąca z gitar i harmonijek, która towarzyszy nam i Naszym Gościom latem przy ognisku a zimą przy kominku.

Chcesz popływać jachtem po jeziorze solińskim ? Na zaprzyjaźnionej kei w Polańczyku czekają na Naszych Gości jachty żaglowe i "motorowe" ( napędzane slinikiem elektrycznym bo Solina to strefa ciszy ). W przypadku sprzyjającej pogody pływanie jachtem rozpoczynamy nawet w weekend majowy i kończymy w połowie października. Możliwość czarteru jachtu na wyłączność, na całodzienną wyprawę wgłąb jeziora solińskiego.

Wakacje w Bieszczadach - czarter jachtu nad soliną

czarter jachtu w bieszczadach nad soliną

Wokół Jankowiec jest mnóstwo znakomitych leśnych ścieżek, zwanych stokówkami, które idealnie nadają się do rekreacyjnego uprawiania narciarstwa biegowego. Dla naszych gości przygotowaliśmy 12 kompletów nart biegowych z butami i kijami, a także opiekę gospodarza podczas wycieczek dłuższych i dalszych, jeśli będziecie tego potrzebować.
 

Ferie zimowe w Bieszczadach - narty biegowe i skitouring

narty biegowe i skiturowe

Pracownia Carpe Diem, która znajduje się w Jankowcach zaledwie 500 metrów spacerkiem od naszego domu, organizuje przez cały rok warsztaty ceramiczne i garncarskie - to znakomita zabawa zwłaszcza dla dzieci, które mogą zakręcić kołem, zanurzyć rączki w glinie, ulepić garnuszek, słonika, niedźwiedzia czy co tam jeszcze. Warsztaty garncarskie to jedna z ulubionych atrakcji dla dzieci w Bieszczadach

Bieszczady cały rok - warsztaty ceramiczne i garncarskie

warsztaty garncarskie w bieszczadach

W Jankowcach, niespełna 1 km od naszego domu znajduje się poligon paintballowy, na którym ojciec z synem lub grupa przyjaciół mogą się do woli wylatać po lesie z karabinem ... Poligon jest bardzo duży, świetnie przygotowany, z miejscem na ognisko, świetny do zrobienia wieczornej imprezy.

Bieszczady cały rok - zabawa na poligonie Wataha Paintball

paintball w bieszczadach

Wspólnie z Biurem Podróży Bieszczader organizujemy dla naszych gości kulig, na saniach ciągniętych przez konie. Dojazd na miejsce kuligu jest połączony z krótką wycieczką krajoznawczą autokarem z przewodnikiem, który opowiada o miejscach, które mijamy, o Bieszczadach, o historii regionu. Kulig jest połączony z ogniskiem, na którym pieczemy kiełbaski, kosztujemy lokalnych trunków i grzańców.

Wieczorny powrót zawsze z pochodniami.

Zima w Bieszczadach - kulig

Organizujemy wyprawy terenowe i wyprawy typu offroad samochodami terenowymi. Wyprawa często okraszona jest ogniskiem.

Bieszczady cały rok - wyprawy samochodami terenowymi

offroad w bieszczadach

Jeśli chcesz zwiedzać okolicę na rowerze, wybrać się szlakami rowerowymi wgłąb Bieszczadów w doliny dawnych wsi albo poszaleć po leśnych ścieżkach - możemy zorganizować dla Ciebie i Twojej rodziny rowery MTB, które zostaną dostarczone na życzenie do naszego domu.

Bieszczady latem - wypożyczalnia rowerów

Wspólnie z zaprzyjaźnioną stadniną Stajnia Tołhaji w Jankowcach zapraszamy na jazdy konne i naukę jazdy konnej pod okiem instruktora.

Zapraszamy też na rajdy konne.

Wakacje w Bieszczadach - jazda konna

jazda konna w bieszczadach

Dzikie leśne ostępy ? Wycieczki do miejsc, do których nie prowadzą oznakowane szlaki ? Zdziczałe sady, zapadłe wsie, dzika przyroda, ślady zwierząt....

Gospodarz domu zawsze chętnie zabierze Was tam, gdzie nawet w szczycie sezonu nie spotkasz ludzi. Okraszone opowieściami z życia w Bieszczadzie, bogate w opowieści śniadania wczesnym rankiem gdzieś na leśnej polanie, mgielne wędrówki śladami akcji dawnych wsi, a może po prostu wędrówka Czarnym Działem przez pierwotny las bukowo-jodłowy.

Bieszczady od wiosny do jesieni - "Wędrówka Włóczykija"

Zabierzemy Was do pasieki, z której sami bierzemy miód. Ubrani w specjalne kombinezony będziecie mogli podglądać pszczelarza przy pracy, posłuchać pszczelarskich opowieści o tym, jak się robi miód i co o tym brzęczą pszczoły. To prawdziwy i jedyny jadalny Bieszczadzki Bursztyn. Pasieka znajduje się niespełna 1 km od naszego domu.

Wakacje w Bieszczadach - warsztaty pszczelarskie

warsztaty i pokazy pszczelarstwa w bieszczadach

Zawsze chętnie służmy radą przy organizacji wycieczek górskich nie tylko w Bieszczady Wysokie. Chętnie też pokażemy ci miejsca i szlaki, a także połoniny, na których nawet w sezonie nie ma zbyt wielu turystów. Opowiemy Wam o naszych pięknych Bieszczadach.

Bieszczady cały rok - wycieczki górskie z gospodarzem

 Latem przy ognisku a zimą przy kominku zapraszamy Was na wieczorne spotkania z piosenką na żywo - Gospodarz domu zwany "Kowalem" zabierze Was w muzyczną podróż ze swoją gitarą, piosenkami Starego Dobrego Małżeństwa, Wolnej Grupy Bukowina, Wołosatkami, ale też muzyką Przemka "Chmiela" Chmielewskiego, czy też piosenką autorską gospodarza Domu Kowala, którego zwą "Kowalem" czy starymi piosenkami harcerskimi. Zapraszamy Was w podróż do przeszłości, do wspomnień i na nocne polaków rozmowy i na wieczorne spotkania z poezją śpiewaną. Ugościmy Was wysokoprądowym Bieszczadzkim Bursztynem i pstrągiem po bieszczadzku, bo to właśnie Bieszczady są.

Wieczory gitarowe z poezją śpiewaną

bieszczadzkie ognisko z poezją śpiewaną

Galeria zdjęć

Oferty

Specjalne

Kontakt

Strona

Główna

Oferta

Cennik

Dom Kowala

agroturystyka w Bieszczadach