Dom Kowala

agroturystyka w Bieszczadach

kontakt z nami

38-600 Lesko

Jankowce 139

 

tel. 501 793 765, 501 793 764

e-mail : agroturystyka@domkowala.pl

Bieszczadzkie Atrakcje z Domem Kowala

 

Pobyt w Agroturystyce Dom Kowala to nie tylko standardowe wakacje. To też nasza turystyczna pasja, którą chcemy Was zarazić. W Bieszczadach, zarówno tych wysokich jak i na przedgórzu, które zwane jest Górami Sanocko-Turczańskimi oraz Górami Słonnymi jest naprawdę pięknie i często dużo bardziej dziko, niż na terenie parku narodowego, gdzie w sezonie najpopularniejsze miejsca są naprawdę oblegane przez turystów. Brama Bieszczadów to wciąż miejsca nieodkryte, szlaki, na których przez cały dzień można nie spotkać człowieka, dziewicza przyroda tuż na wyciągnięcie ręki i aktywne formy spędzania czasu.

 

Przygotowaliśmy dla Was, Naszych Gości, szereg atrakcji, w których zorganizowaniu pomagamy, a Nasi Goście zawsze otrzymują na pobyt zestaw map i wskazówki od nas, gospodarzy, co i gdzie warto zwiedzić, zobaczyć, dokąd pojechać. Często nasze porady w zakresie spędzania wolnego czasu poprzedzamy rozmowami z Naszymi Gośćmi, bo jest dla nas ważne, abyście zachowali przepiękne wspomnienia z pobytu w Bieszczadach.

 

Atrakcje, które opisaliśmy poniżej, to zaledwie ułamek tego, jak możemy Ci pomóc w organizacji Twojego pobytu w naszym domu.

 

Bieszczady to też muzyka, płynąca z gitar i harmonijek, która towarzyszy nam i Naszym Gościom latem przy ognisku a zimą przy kominku.

Chcesz popływać jachtem po jeziorze solińskim ? Na zaprzyjaźnionej kei w Polańczyku czekają na Naszych Gości jachty żaglowe i "motorowe" ( napędzane slinikiem elektrycznym bo Solina to strefa ciszy ). W przypadku sprzyjającej pogody pływanie jachtem rozpoczynamy nawet w weekend majowy i kończymy w połowie października. Możliwość czarteru jachtu na wyłączność, na całodzienną wyprawę wgłąb jeziora solińskiego.

Bieszczady latem - czarter jachtu nad soliną

czarter jachtu w bieszczadach nad soliną

Wokół Jankowiec jest mnóstwo znakomitych leśnych ścieżek, zwanych stokówkami, które idealnie nadają się do rekreacyjnego uprawiania narciarstwa biegowego. Dla naszych gości przygotowaliśmy 12 kompletów nart biegowych z butami i kijami, a także opiekę gospodarza podczas wycieczek dłuższych i dalszych, jeśli będziecie tego potrzebować.
 

Bieszczady zimą - narty biegowe i skitouring

narty biegowe i skiturowe

Pracownia Carpe Diem, która znajduje się w Jankowcach zaledwie 500 metrów spacerkiem od naszego domu, organizuje przez cały rok warsztaty ceramiczne i garncarskie - to znakomita zabawa zwłaszcza dla dzieci, które mogą zakręcić kołem, zanurzyć rączki w glinie, ulepić garnuszek, słonika, niedźwiedzia czy co tam jeszcze. Warsztaty garncarskie to jedna z ulubionych atrakcji dla dzieci w Bieszczadach

Bieszczady cały rok - warsztaty ceramiczne i garncarskie

warsztaty garncarskie w bieszczadach

W Jankowcach, niespełna 1 km od naszego domu znajduje się poligon paintballowy, na którym ojciec z synem lub grupa przyjaciół mogą się do woli wylatać po lesie z karabinem ... Poligon jest bardzo duży, świetnie przygotowany, z miejscem na ognisko, świetny do zrobienia wieczornej imprezy.

Bieszczady cały rok - zabawa na poligonie Wataha Paintball

paintball w bieszczadach

Na Postołowiu, tuż przed samym Leskiem znajduje się małe lotnisko,

z którego wykonujemy loty widokowe. Lecisz zawsze jako pasażer, z pilotem, loty trwają od 15 minut do 1 godziny, chociaż bywają dłuższe. Latamy nad Leskiem, nad Soliną, najpiękniej jest oczywiście o zachodzie słońca.

Bieszczady latem - loty motoparalotnią

loty motoparalotnią w bieszczadach

Wspólnie z Biurem Podróży Bieszczader organizujemy dla naszych gości kulig, na saniach ciągniętych przez konie. Dojazd na miejsce kuligu jest połączony z krótką wycieczką krajoznawczą autokarem z przewodnikiem, który opowiada o miejscach, które mijamy, o Bieszczadach, o historii regionu. Kulig jest połączony z ogniskiem, na którym pieczemy kiełbaski, kosztujemy lokalnych trunków i grzańców.

Wieczorny powrót zawsze z pochodniami.

Bieszczady zimą - kulig

Wspólnie z Biurem Podróży Bieszczader organizujemy dla naszych gości całodniowe wycieczki autokarowe do Lwowa i na Węgry ( gorące źródła i wody termalne). 

Jeśli chcesz podczas pobytu u nas zwiedzać Lwów, koniecznie weź ze sobą paszport.

Bieszczady cały rok - Lwów i Węgry

Organizujemy wyprawy terenowe i wyprawy typu offroad samochodami terenowymi. Wyprawa często okraszona jest ogniskiem.

Bieszczady cały rok - wyprawy samochodami terenowymi

offroad w bieszczadach

Jeśli chcesz zwiedzać okolicę na rowerze, wybrać się szlakami rowerowymi wgłąb Bieszczadów w doliny dawnych wsi albo poszaleć po leśnych ścieżkach - możemy zorganizować dla Ciebie i Twojej rodziny rowery MTB, które zostaną dostarczone na życzenie do naszego domu.

Bieszczady latem - wypożyczalnia rowerów

Wspólnie z zaprzyjaźnioną stadniną Stajnia Tołhaji w Jankowcach zapraszamy na jazdy konne i naukę jazdy konnej pod okiem instruktora.

Zapraszamy też na rajdy konne.

Bieszczady latem - jazda konna

jazda konna w bieszczadach

Dzikie leśne ostępy ? Wycieczki do miejsc, do których nie prowadzą oznakowane szlaki ? Zdziczałe sady, zapadłe wsie, dzika przyroda...

Wspólnie z uznanym fotografem, przyrody Mariuszem Strusiewiczem zabierzemy Was w miejsca, które człowiek odwiedza niezmiernie rzadko, a podglądanie przyrody będzie wisienką na torcie. To idealna propozycja dla tych, którzy chcą spędzić dzień w otoczeniu dziewiczej bieszczadzkiej przyrody, nauczyć się jej słuchać i podpatrywać.

Bieszczady cały rok - wyprawy przyrodnicze i bushcraft

Zabierzemy Was do pasieki, z której sami bierzemy miód. Ubrani w specjalne kombinezony będziecie mogli podglądać pszczelarza przy pracy, posłuchać pszczelarskich opowieści o tym, jak się robi miód i co o tym brzęczą pszczoły. To prawdziwy i jedyny jadalny Bieszczadzki Bursztyn. Pasieka znajduje się niespełna 1 km od naszego domu.

Bieszczady latem - warsztaty pszczelarskie

warsztaty i pokazy pszczelarstwa w bieszczadach

Zawsze chętnie służmy radą przy organizacji wycieczek górskich nie tylko w Bieszczady Wysokie. Chętnie też pokażemy ci miejsca i szlaki, a także połoniny, na których nawet w sezonie nie ma zbyt wielu turystów. Opowiemy Wam o naszych pięknych Bieszczadach.

Bieszczady cały rok - wycieczki górskie z gospodarzem

 Latem przy ognisku a zimą przy kominku zapraszamy Was na wieczory gitarowe - sami jesteśmy turystami i wychowały nas góry, które pobrzmiewały Starym Dobrym Małżeństwem, Wolną Grupą Bukowina, Wołosatkami, ale też muzyką Przemka "Chmiela" Chmielewskiego, bluesem Maćka Yooźwika i Adama "Łysego" Glinczewskiego czy starymi piosenkami harcerskimi. Zapraszamy Was w podróż do przeszłości,      do wspomnień i na nocne polaków rozmowy i na wieczorne spotkania z poezją śpiewaną. Ugościmy Was wysokoprądowym Bieszczadzkim Bursztynem, bo to właśnie Bieszczady są.

Bieszczady cały rok - wieczory gitarowe

bieszczadzkie ognisko z poezją śpiewaną

San jest rzeką dość kapryśną, ale przez to piękną i dziką. Organizujemy spływy kajakowe ze Zwierzynia do Leska, z Leska do Sanoka lub z Sanoka w stronę Mrzygłodu. Zapewniamy niezapomnianą przygodę i obcowanie z dziką bieszczadzką przyrodą

Bieszczady od wiosny do jesieni - spływy kajakowe

Galeria zdjęć

Oferty

Specjalne

Kontakt

Strona

Główna

Oferta

Cennik

Dom Kowala

agroturystyka w Bieszczadach

Menu

Menu